Yozgat Bozok Üniversitesi

FİZİKİ YAPI

İlahiyat Fakültesi 

 

Kültür Merkezi

Erdoğan AKDAĞ Kongre ve Kültür Merkezi 2012 itibariyle hizmete girecek. Bozok Üniversitesi Çarşı Binası, bütün sosyal faaliyetlerin yapılması için düzelenmiş olup yakında hizmete açılacaktır.

Kütüphane

Biri üniversite diğeri Fakülte içinde olmak üzere iki kütüphane mevcut olup, fakültemiz yeni olmasına rağmen ilahiyat temel ilimlerine ait kitaplar mevcuttur. Fakülte kütüphanemiz, ana binanın içinde olup binlerce elektronik kaynağa ve iki bin kadar sosyal ve dini içerikli kitap mevcuttur.

Bilgi-İşlem

Öğretim elemanlarının odalarının tamamında internet bağlantısı mevcuttur. Ayrıca Bilgi-İşlem biriminde dört adet bilgisayar araştırmacıların hizmetindedir. Bu birimde iki adet scanner ve iki adet laser yazıcı hizmete açıktır. Öğrencilerin bilgisayar dersleri için ayrı bir laboratuar mevcut olup 20 bilgisayar ile donatılmıştır. Bu bilgisayarlarda işletim sistemi, internet programları ve diğer paket programların kullanımı öğretilmekte ve uygulama yapılmaktadır.

Spor Salonu

Kapalı spor salonu öğretim elemanları ve üniversite öğrencilerine yönelik hizmet vermektedir. Spor salonundan ayrıca ilk ve orta öğretim okulları da faydalanmaktadırlar. Spor salonunda basketbol, voleybol, salon futbolu ve masa tenisi aktiviteleri yapılmaktadır. Fakülte öğrencileri arasında her yıl basketbol ve voleybol turnuvaları düzenlenmektedir.

Sosyal İmkânlar

Öğrencilerimiz ve personelimiz için kampusumuzda merkezi yemekhane ve kafeterya, öğrencilerimiz için kız ve erkek öğrenci yurtları, mediko-sosyal merkezimizde sağlık imkânları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz devlet destekli burslar yanında Bozok Üniversitesi Vakfımız, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri derneğimiz ve sivil toplum örgütlerince sağlanan burs imkânlarından yararlanmaktadır. Öğrencilerimizin sportif ve kültürel faaliyetleri için üniversitemiz öğrenci konseyine ve öğrenci kulüplerimize destek verecek deneyimli akademik ve idari personelimiz mevcuttur. Tefrişatı devam eden Çarşı Binamız ise öğrencilerin kent merkezine inmeden tüm ihtiyaçlarını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Çarşı Binasında; kuaför, berber, banka, 7 adet dükkân, PTT, lokanta ve market bulunmaktadır. Halen inşaatı devam eden Kongre ve Kültür Merkezimizin tamamlanmasının ardından Üniversitemiz Orta Anadolu’nun en büyük kültür merkezine kavuşacaktır. Bu merkez ile büyük organizasyonlara rahatlıkla ev sahipliği yapabilecektir.

Cami

Fakültemizin hemen yanında 400 kişilik “uygulama camii” olup doğrudan öğrencilerimize hizmet edecektir. Ayrıca Fen-Edebiyat Fakültesi binasının alt katında 300 kişilik bir mescit ve merkez kapuste inşaatı devam eden 2000 kişilik “Erdoğan Akdağ Camii” yapılmaktadır.

 

Kantin-Kafeterya

Kafeterya kapalı mekânda hizmet vermektedir. Burada her türlü sıcak ve soğuk meşrubat ile taze gıda ürünleri satılmaktadır. Ne kapalı mekânda ne de fakültenin çevrili bahçesinde sigara içenlere müsaade edilmez.

Yemekhane

Fakültenin özel yemekhanesi yoktur. Üniversite yemekhanesi fakülteye takriben 400 m mesafede ve kampusun tam ortasında hizmet vermektedir. Yemekhanede akademik ve idari personel ile öğrenciler, aynı binanın ayrı katlarında uygun bir fiyatla yemek yeme imkânına sahiptirler. Henüz, kampus içinde özel lokanta bulunmamaktadır.

Barınma ve Burs İmkânları

Fakülte öğrencileri, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Merkez kampusunun yanında bulunan yurtlarında ve şehir içinde bulunan özel vakıflara ait yurtlarda barınabilirler.

Kampusta Yaşam

Öğrencilerin genellikle bir arada bulundukları mekânlar, fakülte bahçesi ve kafeteryadır. Kütüphane, bilgi-işlem merkezi ve spor salonu öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirdikleri diğer mekânlardır.